• Kultura, głupcze!

  Future Shorts #9


  Zapadła decyzja. Dziewiąty odcinek Future Shorts będzie jednocześnie przedostatnim, jaki ukaże się na łamach KURTULI. Być może kiedyś jeszcze, od czasu do czasu, wrzucę Wam jakąś porcję krótkich filmów, ale nie będą się one ukazywały cyklicznie, jak do tej pory.


  Na dziś przygotowałem dla Was aż 28 minut zawarte w trzech filmach. Zaczynamy od najdłuższego - wzruszającego Passing Hearts, który, choć dość przewidywalny naprawdę wciąga i potrafi wycisnąć łzy z oczu. Aby jednak nie być monotematycznym i nie smucić na siłę jest też coś dowcipnego, czyli Asshole opowiadający o wizycie tytułowego dupka u lekarza. Dziesięć minut dobrze nakręconego filmu. Na koniec coś jeszcze lżejszego - Here Comes Trouble 'Ill Ease' - czterominutowy filmik, któremu towarzyszy muzyka. Nazwałbym go teledyskiem, gdyby Future Shorts podało informację, co to za piosenka. Więc bardziej chyba chodzi o animację lalek.


  Passing Hearts, reżyseria: Johan Brisinger, Szwecja, 2006


  Asshole, reżyseria: Chadd Harbold, USA, 2008


  Here Comes Trouble 'Ill Ease', reżyseria: George Wu, Wielka Brytania, 2010

  Zapraszam do dzielenia się wrażeniami w komentarzach i na fanpage'u na facebooku. Który z dzisiejszej trójki był najlepszy? Już za tydzień kolejne trzy szorty. Zapraszam! 
  Wszystkie prawa - Future Shorts


  1 komentarze :

  1. cieszę się, że wrzuciłeś pierwszy filmik, bardzo ładna i prosta historia. czyli jest to dla mnie jakas definicja szortów. i naprawdę żałuję, że to już koniec. nie mam zbyt wiele czasu ostatnio, zeby przegladac blogi i zdarza mi sie nawet twoj czasem zaniedbac ale i tak w sobote wchodze i ladnie ogladam wszystko - a teraz co?

   OdpowiedzUsuń