• Kultura, głupcze!

  9 zdań o: Gniew  Z książki na książkę Miłoszewski podąża coraz bardziej w stronę opowieści filmowej. O ile „Uwikłanie” przedstawiało najzwyczajniejszą historię, która rzeczywiście mogłaby mieć miejsce, to kolejne morderstwa – w „Ziarnie prawdy”, czy wreszcie w „Gniewie” są już dużo bardziej zaawansowane, skomplikowane i mniej prawdopodobne. Trzecia część opowieści o Teodorze Szackim jest tego najlepszym przykładem – narracja prowadzona jest tu, jak w amerykańskim filmie.

  I nie jest to wcale zarzut - Miłoszewski wprowadził takie rozwiązania fabularne, które wreszcie skłaniają zimnego prokuratora do emocjonalnego działania. Powieść czytałem więc nawet z większym zainteresowaniem, niż dwie poprzednie. Marszczyć czoło zacząłem natomiast w samej końcówce. Rozwiązanie zagadki mnie nie usatysfakcjonowało, a cała otoczka wokół niej i ten końcowy zakręt fabularny uważam za nietrafiony. Szkoda – można było nie przesadzać, postawić na coś bardziej prawdopodobnego i wyjść obronną ręką - zakończyć całą trylogię z jeszcze większym uderzeniem.


  zdjęcie: http://www.meskiregal.pl

  1 komentarze :

  1. Christian Louboutin Sneaker is a good choice for you or as gift to your friends,in the exquisite design show the unique style.The design could make your feet breathe freely and more fashional. http://www.clsneakersmall.com
   Christian Louboutin Sneakers Louis Silver Spikes High Top Denim Brown
   Christian Louboutin Sneakers Louis Silver Spikes Nubuck Leather Purple
   Christian Louboutin Sneakers Brown matte leather black nails Studded

   OdpowiedzUsuń