• Kultura, głupcze!

  10 powodów dla których Batman nie musi wygrać z Banem


   
  Ostatni akt Mrocznego Rycerza zbliża się nieubłaganie, a ja przedstawiam dziesięć powodów, dla których Batman wcale nie musi wygrać ostatecznej rozgrywki z Banem. Po ostatnim żartobliwym wpisie muszę chyba zaznaczyć, że i ten powinien być traktowany z dużym przymrużeniem oka. I najważniejsze - brak spojlerów!  - jak mawiał Kazimierz Górski - "piłka jest jedna a bramki są dwie", więc i Batman może kiedyś puścić gola. A jak nie puści go u Nolana, to nie puści już chyba nigdy. (zawsze chciałem się poczuć jak wszyscy komentatorzy sportowi, którzy słowa Górskiego przytaczają tak często, jakby były co najmniej tak odkrywcze jak dowód na istnienie bozonu Biggsa)

  - przecież ta chrypka musi go kiedyś wykończyć!


  - Christian Bale ma już 38 lat. Tom Hardy jest 3 lata młodszy, wyższy, cięższy. W "tale of the tape" ma więc przewagę.

  przykładowe Tale of the Tape

  - Batman miał długi rozbrat (8 lat) z ratowaniem Gotham City, a długi odpoczynek od czegoś (Boenisch od piłki nożnej) może doprowadzić do osłabienia umiejętności i koszmarnej formy (Boenisch i piłka nożna)

  - jeśli Bale się wkurzy, to może pogubić się w biciu Bane'a między kolejnymi "fuckami"


  - mamy pewien przeciek (animacja, komiksy)


  - Bane jest łysy, a Batman nie. Łysi zawsze dobrze się biją.

  - to już trzeci i - niestety - ostatni film z nolanowskiej trylogii Batmana, więc Christian Bale może się wzruszyć i zacząć płakać. A Tom Hardy gra tu pierwszy i ostatni raz, więc pójdzie na żywioł i będzie chciał się pokazać. Np wygrywając finałową walkę. 

  - Hardy grał w "Wojowniku" zawodnika MMA, który odnosił sukcesy. Bale w "Fighterze" zagrał byłego boksera, który przećpany i osłabiony, zakończył karierę. 


  - "Bane" jest wyżej w alfabecie od "Batman". Nie wiem, czy ma to jakieś znaczenie, ale jeśli tak, to najprawdopodobniej jako pierwszy odkryłem powód ewentualnego zwycięstwa Bane'a.

  A jeśli komuś Batmanomanii jeszcze mało, zapraszam do przeczytania artykułu o nolanowskich Batmanach (podobno wyszedł bardzo dobrze!)  oraz - obowiązkowo - do przeczytania recenzji w piątek wieczorem!

  zdjęcia: http://www.screenrant.com , http://www.bbc.co.uk , http://www.cityoffilms.com , http://www.electroshadow.com

  1 komentarze :